Cecilie Aronsen Hæstad


Cecilie Aronsen Hæstad er TRSO sin dyktige klubbtrener i dressur i tillegg til klubbens ridefysioterapeut. Hun underviser klubbtreninger i dressur fast hver mandag men tilbyr også privattimer.

Cecilie & Baluba

Cecilie er utdannet fysioterapeut (2005), autorisert ridefysioterapeut og Trener 1 fra NRYF og har ridd i 30 år. I tillegg til å være engasjert som klubbtrener i dressur er hun også innehaver av Tromsø Ridefysioterapi og tilbyr terapiridning på klubbens anlegg. Vi kan trygt si at Cecilie brenner for å undervise og er en svært engasjert trener.

Cecilie har selv ridd aktivt i alle år og konkurrert med ponni i MB sprang og LA dressur, som senior har dressur vært i fokus og hun har konkurrert til og med MB. I tillegg til undervisning har Cecilie solid erfaring med trening av unghester og hatt flere i tilridning og ridd disse opp til (og konkurrert de i) LA dressur.

Cecilie sitt fokus under klubbtreninger er å skape ro mellom hest og rytter, få ryttere til å samarbeide seg imellom samt gjøre gruppen god som enhet. Ved privattimer vil treningen spisses enda mer for den enkelte rytter. Sits og balansering med hestens bevegelse er alltid i fokus under alle treninger og på alle nivåer. Cecilie underviser ryttere i dressur fra nybegynnere til og med MB og har elever med solide plasseringer i MB og mesterskapstitler.

Påmelding og informasjon:

 • Faste klubbtreninger hver mandag mellom 17:00 – 21:00
 • Påmelding for 10 ganger per periode.
 • Påmelding direkte til Cecilie på telefon 950 61 198 eller epost cecilie_aronsen@hotmail.com
 • Grupper a maks 4 ryttere
 • Gruppene deles inn i passende nivå
 • Trening skjer i lille ridehus (store utebane under utesesong)
 • Faktureres via klubben
 • Informasjon om nye klubbtreninger publiseres på klubbens sin Facebook side
 • Privattimer tilbys fortrinnsvis onsdager 09:00 -10:00 og 13:00-16:00 samt fredager 13:00 -16:00
 • Privattimer bestilles og avtales direkte med Cecilie
 • Pris kr 250,- /375,- for 30/45 min. for å ri alene.

 

Jeg vil dele: